Strona główna | Aktualności | Akty prawne | ABC Świadectwo Energetyczne | Szkolenia | Praca
Partnerzy | Współpraca | Reklama | Kontakt |
Aktualności
Łódź ma pierwsze latarnie zasilane wiatrem i słońcem
W Łodzi przy ulicy Strefowej stanęły trzy latarnie zasilane przez wiatr i promienie słoneczne. Projekt jest dziełem naukowców z Politechniki Łódzkiej. Kolejne zarówno w Łodzi jak i innych miastach są w planach.
- Będziemy promować tego typu rozwiązania. To jest przyszłość energetyki. W ten sposób nie tylko oszczędzamy energię ale i chronimy środowisko. Następne projekty są już w planach, latarnie staną również na innych ulicach Łodzi. Będziemy także promować nasze projekty dalej. Już teraz wiele gmin zgłasza zainteresowanie, a doświadczenia z Łodzi pozwolą nam na ulepszanie projektu - powiedziała nam dr Wisława Pabjańczyk z Politechniki Łódzkiej, która przygotowała projekt.

Każda latarnia ma panele słoneczne i turbiny wiatrowe, a zamontowany akumulator pozwala na magazynowanie wytworzonej energii elektrycznej. Jak poinformowała dr Pabjańczyk naładowane ogniwo umożliwia działanie latarni nawet przez pięć nocy.
- Nie ma takiej możliwości żeby w ogóle nie było wiatru, czy żeby latarnia nie była oświetlona. Akumulatory ładują się podczas bezchmurnego nieba i magazynują energię - zapewniła dr Wisława Pabjańczyk.

Tego typu latarnie mają bardzo szerokie zastosowanie. Nie wymagają podłączenia do sieci energetycznej, źródłem światła są diody LED i dzięki temu można je wykorzystywać w wielu dotąd pozbawionych oświetlenia miejscach.

- Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej, w tym przypadku wiatru i energii słonecznej, latarnie są ekologiczne i można je umieścić wszędzie tam, gdzie jest taka możliwość, czyli gdzie wieje wiatr i świeci słońce - podsumowała dr Pabjańczyk.


www.wnp.pl
dodaj komentarz
śledź artykuł
Do artykułu nie dodano jeszcze komentarzy
Portal Świadectw Energetycznych www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu.

Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.

Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym. Jeżeli na stronie widzisz błąd, napisz do nas.
Posadzki | Kolektory Słoneczne | Okna PCV | Balustrady | Łomianki | Glazurnik | Baza Firm | Administrowanie Nieruchomościami
Docieplenia Budynków | Chirurgia Plastyczna | Tworzenie stron WWW AgresivMedia
Tagi: audytor świadectwa | praca audytora energetycznego katowice | wykonywanie audytu energetycznego warszawa | certyfikat energetyczny poznań