Strona główna | Aktualności | Akty prawne | ABC Świadectwo Energetyczne | Szkolenia | Praca
Partnerzy | Współpraca | Reklama | Kontakt |
Aktualności
Rekordowy spadek emisji dwutlenku węgla w USA
Emisja dwutlenku węgla związana ze spalaniem surowców energetycznych zmniejszyła się w ubiegłym roku w USA o ponad 400 mln ton, czyli 7 proc. - podał w środę Urząd Informacji Energetycznej (EIA).
Tak silnego spadku emisji jednego z najważniejszych gazów cieplarnianych nie odnotowano w USA jeszcze nigdy, od kiedy w 1949 r. zaczęto gromadzić odpowiednie dane. "Choć emisja CO2 spadała w trzech z ostatnich czterech lat, 2009 r. był pod tym względem wyjątkowy" - oznajmił w dorocznym raporcie EIA, statystyczna agenda Departamentu Energetyki.

Z danych EIA wynika, że od początku dekady emisja CO2 zmniejszała się rocznie w USA średnio o 0,9 proc. W poprzedniej dekadzie rosła jednak w rocznym tempie 1,4 proc.

Ubiegłoroczny spadek emisji dwutlenku węgla tylko w niewielkim stopniu jest efektem rosnącej świadomości ekologicznej Amerykanów, która skłania ich do przesiadania się do bardziej energooszczędnych aut. Główną jego przyczyną była recesja, która ograniczyła zużycie energii.

Jak wskazuje agencja Reutera, ubiegłoroczny spadek zapotrzebowania na energię może pomóc Waszyngtonowi sprostać krótkoterminowym celom redukcji emisji gazów cieplarnianych. Administracja Baracka Obamy zadeklarowała, że w 2020 r. amerykańska gospodarka będzie wydzielała o 17 proc. mniej gazów cieplarnianych, niż w 2005 r.



Źródło: www.biznes.onet.pl

dodaj komentarz
śledź artykuł
Do artykułu nie dodano jeszcze komentarzy
Portal Świadectw Energetycznych www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu.

Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.

Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym. Jeżeli na stronie widzisz błąd, napisz do nas.
Posadzki | Kolektory Słoneczne | Okna PCV | Balustrady | Łomianki | Glazurnik | Baza Firm | Administrowanie Nieruchomościami
Docieplenia Budynków | Chirurgia Plastyczna |
Tagi: audyty energetyczne w katowicach | praca audytora energetycznego katowice | audyty termomodernizacyjne w poznaniu | sporządzanie certyfikatów energetycznych