Strona główna | Aktualności | Akty prawne | ABC Świadectwo Energetyczne | Szkolenia | Praca
Partnerzy | Współpraca | Reklama | Kontakt |
Aktualności
Ocena oświetlenia
Ocenę instalacji oświetleniowej powinno się rozpocząć od pomiarów poziomu natężenia oświetlenia w pomieszczeniu (luksometrem).
Zmierzone wartości należy porównać z wymaganymi dla danej klasy pomieszczeń lub zastosowań zewnętrznych. Są one wielkościami wyjściowymi do dalszych rozważań. Często okazuje się, że poziom natężenia oświetlenia jest zbyt niski. Należy wtedy ustalić przyczynę takiego stanu - mogą nią być błędy projektowe lub wadliwa konserwacja układu oświetleniowego. W przypadkach, gdy natężenie oświetlenia jest zbyt wysokie, należy dążyć do obniżenia mocy jednostkowej i/lub liczby źródeł.

Z takimi sytuacjami często można się spotkać w instalacjach z żarówkami, w których przy okazji wymiany zużytych źródeł zastosowano żarówki o większej mocy ("bo takie były w magazynie"). Czasami zbyt duże natężenie oświetlenia wynika z błędów projektowych - należy wtedy przeanalizować projekt instalacji oświetleniowej i ocenić zakres i opłacalność ewentualnych działań modernizacyjnych.

źródło: audytor.epbd.pl
dodaj komentarz
śledź artykuł
Do artykułu nie dodano jeszcze komentarzy
Portal Świadectw Energetycznych www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu.

Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.

Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym. Jeżeli na stronie widzisz błąd, napisz do nas.
Posadzki | Kolektory Słoneczne | Okna PCV | Balustrady | Łomianki | Glazurnik | Baza Firm | Administrowanie Nieruchomościami
Docieplenia Budynków | Chirurgia Plastyczna | Tworzenie stron WWW AgresivMedia
Tagi: audyt energetyczny kurs szkolenie | sporządzanie certyfikatu energetycznego | szkolenia z zakresu świadectw energetycznych | certyfikaty energetyczne w katowicach